Dataset views: 725

Data on taxes and fees declared by legal entities in the previous year and in the current year to the State Tax Inspectorate's budget income collection accounts, which are specified in Article 13 of the Law on Tax Administration of the Republic of Lithuania. Taxes paid in the current year are calculated cumulatively from the beginning of the year to the end of the reporting period. The data is updated once a month.

Like 2
Maturity level 3.2
Updating Kas mėnesį
Categories
  • Mokesčių mokėtojai
Status Open
The dataset is public Taip
License Creative Commons Attribution 4.0
Directory Lietuvos

View additional information +

Organization

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos

E-mail

vmi@vmi.lt

Phone number

852668200

Website

https://www.vmi.lt


Share on social networks

Subscribers 2

Data sources

Territory Title Period start Period end Size Format Published Updated
- Juridinių asmenų sumokėti mokesčiai 10/01/2023 - Saugyklos API 10/02/2023 12/08/2023 Open

Priskirtos organizacijos

Comments

user-icon

Sistemos Naudotojas
Statusas pakeistas į Inventorized.
06/10/2020 10:41 a.m.

user-icon

Sistemos Naudotojas
Statusas pakeistas į Open.
10/02/2023 11:32 a.m.

user-icon

Dainius Baršauskas
Jums rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Pinigų plovimo ir prevencijos valdybos vyriausiasis tyrėjas Dainius Baršauskas. Savo darbe nuolatos naudoju viešai skelbiamas VMI viešame registre esančius duomenis. Palyginus senajame VMI portale skelbtus "Duomenys apie juridinių asmenų sumokėtus mokesčius" ir dabartinį portalą "Duomenys apie juridinių asmenų sumokėtus mokesčius" matau tris esminius trūkumus: 1) Nebėra paieškos laukelio, kuriame įvedus konkrečios įmonės kodą buvo galima gauti informaciją apie konkretaus juridinio asmens sumokėtus mokesčius. Dabartiniame portelė reikia tikrinti šimtus įmonių, siųsti didelės apiemties laikmenas tik tam, kad gauti informaciją apie vieno juridinio asmens sumokėtus mokesčius. Tai labai nefunkcionalus sprendimas, nepatogus vartotojams, apkraunamas viešasis registras ir naudotojo kompiuteris. 2) Naujame portale galima rasti duomenis tik apie praeitų metų ir einamųjų metų sumokėtus juridinio asmens mokesčius. Tačiau nebėra galimybės patikrinti ankstesnio laikotarpio sumokėtus mokesčius. Ši informacija yra labai svarbi vertinant juridinio asmens veiklą, mokumą, patikimumą ir kitus duomenis. Man, kaip naudotojui ir pareigūnui, nesuprantamas tikslas slėpti nuo visuomenės viešą informaciją apie juridinio asmens sumokamus mokesčius. Tokie veiksmai kelia abejonių dėl dabartinio registro atitkimo pamatiniams ir konstituciniams principams: viešumas ir skaidrumas. 3) Dabartinis duomenų formatas yra labai apkrautas ir nepatogus vartotojui. Atsisiuntus duomenis be juridinio asmens pavadinimo, kodo ir sumokėtos mokesčių sumos yra pateikta labai daug simbolių ir skaičių, kurių reikšmė yra nesuprantama ir perteklinė. ("type,_id,_revision,id,mm_kodas._id,pavadinimas,tipas,apskritis._id,savivaldybe._id,"). Naudotojo tikslas gauti paprastą informaciją - kiek konkretus juridinis asmuo sumokėjo mokesčių valstybei. Kam naudotojui reikalingas "type id" ar "revision id" ?
10/19/2023 1:45 p.m.

user-icon

Answer to Dainius Baršauskas 10/19/2023 Jums rašo Finansini…

Rūta Giedrienė
1) Paieškos laukelis šiuo metu jau veikia, dominančių duomenų paiešką pagal pasirinktus filtrus galima atlikti skiltyje „Duomenys“. 2) Nuo 2023 m. gegužės 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo 38 straipsnio 2 dalies pakeitimui, pakeista Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamų duomenų apie Juridinių asmenų sumokėtus mokesčius apimtis, o šis duomenų rinkinys perkeltas į Atvirų duomenų portalą. Jei įstaigai yra poreikis gauti didesnės apimties duomenis nei skelbiami Atvirų duomenų portale, įstaiga gali kreiptis su prašymu sudaryti duomenų teikimo sutartį dėl duomenų gavimo. 3) Nėra būtina parsisiųsti visų duomenų, dominančių duomenų paiešką pagal pasirinktus filtrus galima atlikti skiltyje „Duomenys“.
10/31/2023 1:59 p.m.

user-icon

Benoit Bourdon
Pateiktas naujas prašymas Juridinių asmenų sumokėti mokesčiai. Sveiki, labai smagu, kad tokio pobūdžio informacija atsirado atvirų duomenų portale. Labai patogu turėti galimybę paimti visus duomenis iškarto (anksčiau VMI portale galima buvo gauti tik vieno ūkio subjekto duomenis). Visgi duomenų apimtis pasikeitė iš esmės ir kaip paminėjo Dainius aukščiau prarado savo vertę, nes jų nebėra su kuo palyginti. Einamojo laikotarpio sumokėti mokesčiai yra už nepilnus metus, o praėjusių metų nėra su kuo palyginti. Prisidedu prie prašymo aukščiau, pateikti duomenis pamečiui nuo 2015 m. kaip tai anksčiau buvo VMI portale. Ačiū už pagalbą.
11/08/2023 10:17 a.m.

Only logged in users can leave a comment