Parengta 2023 m. Lietuvos viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo pažangos apžvalga

Parengta 2023 m. Lietuvos viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo pažangos apžvalga

Publikavimo data: 2024-05-15 13:50
Autorius: Julius Belickas

2023 metų Lietuvos viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo pažangos apžvalgoje pateikiami pagrindiniai suvestiniai institucijų įsitraukimo į atvėrimo veiklą rodikliai, inventorintų ir atvertų 2022 ir 2023 metais duomenų rinkinių kiekiai pagal institucijų administracinę atskaitomybę ministerijų valdymo sektoriams bei duomenų turinio priskyrimą veiklos sričių temoms, tap pat aptariami duomenų naudojimo rodikliai.

Skaityti daugiau...

Lietuva pasiekė tarptautinį pripažinimą - EBPO atvirų duomenų tyrime pakilo iš 32 į 10 vietą

Lietuva atvirų duomenų srityje sulaukė dar vieno tarptautinio pripažinimo - 2023 metų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atliktame atvirų duomenų tyrime „OUR data Index“ Lietuva užėmė 10-ąją vietą tarp 36 EBPO valstybių.  

Skaityti daugiau...

Paskelbti 2023 m. Europos atvirų duomenų tyrimo rezultatai - Lietuva pakilo į rekordinę 7-ąją vietą

Europos duomenų portale paskelbta naujausia 2023 m. Atvirų duomenų brandos ataskaita. Lietuva tyrime pakilo šešiomis pozicijomis ir užima rekordinę 7-ą vietą tarp 35 šalių. 2023 m. Lietuva padarė pažangą visose vertinamose srityse. Didžiausia pažanga padaryta atvirų duomenų poveikio srityje – iš 12 vietos šalis pakilo į 8-ąją – ir duomenų kokybės srityje – iš 13 vietos Lietuva pakilo į 9-ąją. Pažanga padaryta ir nacionalinio atvirų duomenų portalo srityje – iš 10 pozicijos šalis pakilo į 7-ą. Lietuvos pasiekti rezultatai tiek pagal bendrą, tiek pagal atskirų sričių vertinimą viršija ES 27+ šalių vidurkį, bei pasiekimais lenkiame tokias valstybes kaip Airija, Italija, Slovėnija, Danija, Norvegija ir Čekija.

Skaityti daugiau...

Sėkmingai įgyvendintas vienas svarbiausių projektų, susijusių su duomenų atvėrimo ekosistemos kūrimu

Informacinės visuomenės plėtros komitetas sėkmingai pabaigė įgyvendinti atvirų duomenų platformos vystymo projektą, kurio metu sukurtas  Atvirų duomenų portalas  ir atverta daugiau kaip 850 viešojo sektoriaus duomenų rinkinių. Metaduomenis pakartotiniam panaudojimui  kaupiantis portalas sukurtas įgyvendinant strateginę Lietuvos viziją išnaudoti institucijų sukauptą skaitmeninę informaciją kuriant vertingas skaitmenines paslaugas bei produktus.  

Skaityti daugiau...

Atvirų duomenų kokybinė vertė – bendras tiek juos teikiančių institucijų, tiek vartotojų siekis

Vis sparčiau atveriami valstybės duomenys įvairių sričių atstovams suteikia daugiau galimybių įžvelgti naujas veiklos perspektyvas bei plėtoti jais paremtus inovatyvius sprendimus. Vertingais informaciniais klodais suskubo naudotis ne tik verslas, mokslas, atvirų duomenų svarba auga ir kituose – sveikatos, turizmo, netgi kosmoso – sektoriuose. Kaip pripažįsta specialistai, duomenų prieinamumo tendencijos nuosekliai gerėja, tačiau šiandien tenka spręsti kitus iššūkius, su kuriais susiduria tiek duomenis atveriančios institucijos, tiek jų vartotojai.  

Skaityti daugiau...

Ekspertai kalba: atvirų duomenų misija – kurti vertingas skaitmenines paslaugas bei produktus

Ekspertai kalba: atvirų duomenų misija – kurti vertingas skaitmenines paslaugas bei produktus

Publikavimo data: 2024-01-08 11:16
Autorius: Eglė Čepaitienė

Kas valdo informaciją, tas valdo pasaulį. Dar prieš kelis šimtmečius įgarsinta stebėtinai įžvalgi garsaus prancūzų politiko ir diplomato Šarlio M. Taleirano mintis šiandien įgyja vis didesnę prasmę. Kita vertus, nenumaldomai gausėjančių duomenų realybėje tenka susidurti ir su savotišku paradoksu – nepakankamu gebėjimu išnaudoti jų teikiamos informacijos naudą. Ekspertai pripažįsta – šią ir kitas problemas, atskleidžiant vis daugiau tiek verslui, tiek viešajam sektoriui aktualių atvirų valstybės duomenų, neišvengiamai teks spręsti ir Lietuvai. 

Skaityti daugiau...

Atviri duomenys ne tik augina verslus – sutaupoma milijonai eurų valstybės lėšų

Autorius: Eglė Čepaitienė

Nuo studento iki didžiules apyvartas generuojančio verslo, nuo dirbtinio intelekto iki mokslo inovacijų. Šiandien gausybė sričių vis drąsiau pasitelkia reikšmingą ir aktualią informaciją, kurią suteikia atviri duomenys. Neabejojama, kad pažangios valstybės strateginiu turtu įvardijamų išteklių svarba ir paklausa tik augs. Kaip Lietuvai sekasi dorotis su neišvengiamai didėjančio atvirų duomenų pore

Skaityti daugiau...

Pasidalink atvirų duomenų panaudojimo atvejais

Pasidalink atvirų duomenų panaudojimo atvejais

Publikavimo data: 2023-09-12 00:00

Autorius: Eglė Čepaitienė

Ar esi pasinaudojęs atvirais duomenimis kuriant mob. programėlę, tinklapį, el. paslaugas ar kitą? Pasidalink apie tai su mumis atviriduomenys@ivpk.lt! Dalinimasis geraisiais atvirų duomenų naudojimo pavyzdžiais gali įkvėpti kitus duomenų vartotojus pasekti Tavo pavyzdžiu!

Skaityti daugiau...

Parengta 2022 metų viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo apžvalga

Autorius: Julius Belickas

2022 metų Lietuvos viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo apžvalgoje, pateikiami pagrindiniai suvestiniai institucijų įsitraukimo į atvėrimo veiklą rodikliai, atvertų 2022 metais ir bendri atvertų duomenų kiekiai ir jų pasiskirstymas pagal institucijų administracinę atskaitomybę ministerijų valdymo sektoriams bei duomenų turinio priskyrimą veiklos sričių temoms, aptariami duomenų naudojimo rodikliai.

Skaityti daugiau...

Kviečiame teikti pastabas dėl Duomenų teikimo formatų ir standartų rekomendacijų

Autorius: Eglė Čepaitienė

Informacinės visuomenės plėtros komitetas parengė Duomenų teikimo formatų ir standartų rekomendacijų pakeitimo projektą ir kviečia suinteresuotąsias šalis teikti pastabas el. paštu info@ivpk.lt. Paskutinį kartą rekomendacijos buvo atnaujintos 2016 metais.

Skaityti daugiau...