Autorius: Julius Belickas

„Joinup“ yra bendradarbiavimo platforma, kurią sukūrė Europos Komisija ir finansuoja Europos Sąjunga, naudodama viešojo administravimo, verslo ir piliečių sąveikumo sprendimus (ISA2). Ji siūlo keletą paslaugų, kurių tikslas - padėti e. Valdžios specialistams pasidalyti savo patirtimi. Siekiama paremti juos ieškant, pasirenkant, pakartotinai naudojant, kuriant ir įgyvendinant sąveikos sprendimus.

Read more...

Paskelbti konkurso „World Summit Awards 2019” pirmojo etapo rezultatai teikia daug vilčių: į finalą pateko net 6 sprendimai iš Lietuvos.

Read more...

Klaipėdoje suorganizuotas pirmasis atvirų duomenų hakatonas

Publication date: 10/14/2023 11:53 a.m.

Klaipėdoje pirmą kartą įvyko 48 valandas trukusios kūrybinės verslo dirbtuvės „Hacker Games. Open Data”, skirtos sukurti inovatyvius, atvirais duomenimis paremtus, produktus.

Read more...

Atviri duomenys ne tik augina verslus – sutaupoma milijonai eurų valstybės lėšų

Autorius: Eglė Čepaitienė

Nuo studento iki didžiules apyvartas generuojančio verslo, nuo dirbtinio intelekto iki mokslo inovacijų. Šiandien gausybė sričių vis drąsiau pasitelkia reikšmingą ir aktualią informaciją, kurią suteikia atviri duomenys. Neabejojama, kad pažangios valstybės strateginiu turtu įvardijamų išteklių svarba ir paklausa tik augs. Kaip Lietuvai sekasi dorotis su neišvengiamai didėjančio atvirų duomenų pore

Read more...

Pasidalink atvirų duomenų panaudojimo atvejais

Pasidalink atvirų duomenų panaudojimo atvejais

Publication date: 09/12/2023 midnight

Autorius: Eglė Čepaitienė

Ar esi pasinaudojęs atvirais duomenimis kuriant mob. programėlę, tinklapį, el. paslaugas ar kitą? Pasidalink apie tai su mumis atviriduomenys@ivpk.lt! Dalinimasis geraisiais atvirų duomenų naudojimo pavyzdžiais gali įkvėpti kitus duomenų vartotojus pasekti Tavo pavyzdžiu!

Read more...

Parengta 2022 metų viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo apžvalga

Autorius: Julius Belickas

2022 metų Lietuvos viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo apžvalgoje, pateikiami pagrindiniai suvestiniai institucijų įsitraukimo į atvėrimo veiklą rodikliai, atvertų 2022 metais ir bendri atvertų duomenų kiekiai ir jų pasiskirstymas pagal institucijų administracinę atskaitomybę ministerijų valdymo sektoriams bei duomenų turinio priskyrimą veiklos sričių temoms, aptariami duomenų naudojimo rodikliai.

Read more...

Kviečiame teikti pastabas dėl Duomenų teikimo formatų ir standartų rekomendacijų

Autorius: Eglė Čepaitienė

Informacinės visuomenės plėtros komitetas parengė Duomenų teikimo formatų ir standartų rekomendacijų pakeitimo projektą ir kviečia suinteresuotąsias šalis teikti pastabas el. paštu info@ivpk.lt. Paskutinį kartą rekomendacijos buvo atnaujintos 2016 metais.

Read more...

Pernai gautos 159 užklausos dėl duomenų atvėrimo, populiariausi – Teisingumo ministerijos duomenys

Autorius: Eglė Čepaitienė

Informacinės visuomenės plėtros komiteto parengta 2022 metų duomenų atvėrimo ataskaita rodo, kad per praėjusius metus gautos 159 verslo ir visuomenės užklausos atverti duomenis, o daugiausiai dėmesio sulaukė Teisingumo ministerijos valdomi duomenys.

Read more...

2023 metais Lietuvos atvirų duomenų portale bus galima surasti gerokai daugiau duomenų

Autorius: Julius Belickas

Duomenų atvėrimo planas 2023- iesiems.

Read more...

Europos atvirų duomenų tyrime Lietuva palypėjo aukštyn į 13 vietą

Autorius: Eglė Čepaitienė

Atvirų duomenų politiką ir jos praktinį įgyvendinimą vertinančiame kasmetiniame Europos duomenų portalo tyrime Lietuva šiemet pakilo viena pozicija ir užėmė 13 vietą tarp 35 šalių. Lietuva aplenkė tokias valstybes kaip Olandija, Vokietija, Austrija, Suomija ir Švedija.

Read more...