Nerandate norimo duomenų rinkinio, o gal esamam duomenų rinkinui turite pastabų? Tuomet peržiūrėkite jau registruotus poreikius duomenų rinkiniams. Jeigu sąraše nerasite atitinkančio poreikio - registruokite naują.

Teikti poreikį naujam duomenų rinkiniui

Naujų duomenų atvėrimo poreikis:

Balsavimo teisę turinčių sąrašų rinkėjų detalūs kombinuoti profiliai

Rinkimų ir referendumų balsavimo teisę turinčių nuasmenintas sąrašas ir kiekvieno unikalūs ilgalaikiai, tęstiniai profiliai kuriuose būtų žinomi pagrindiniai faktoriai nulemiantys rinkimų sąrašų struktūrą ir dalyvavimą demokratijoje dinamiką bėgant metams. Gimimo, mirties metai, lytis, deklaruota gyvenama pagal rajoną ir faktinė gyvenama vieta(registracijos) arba nenustatyta. Kaip keitėsi gyvenamoji vieta kiekvienų rinkimų/referendumo metu - pvz Lietuva-užsienis-Lietuva, kurios konkrečiai šalys užsienyje. Kiek ir konkrečiai kuriuose rinkimuose dalyvavo, koks lietuvių kalbos žinių lygis - galbūt galima ištraukti brandos atestatų ir pan duomenis. Ar turi kitas pilietybes nei Lietuvos ir kokias jei turi. Kokiu būdu įgijo ar prarado Lietuvos pilietybę ir balsavimo teisę. Pagal ES teisę, užsienio piliečiai taip pat gali ir balsuoja kai kuriuose rinkimuose. Jie tokiam sąraše taip pat turėtų būti įtraukti.
Pasiūlymas organizacijai Valstybės įmonė Registrų centras
Būsena Pateiktas
Registravimo data 2023-04-17 09:49:28
Duomenų atnaujinimo periodiškumas Kas mėnesį
Patinka: 0

Papildoma informacija

Lietuva santykinai yra viena labiausiai migruojančių šalių pasaulyje. Dėl išvykusiųjų labai sunku surinkti super-kvorumą 3/4 balsuotojų. O taip pat demokratijoje aiškus rinkėjų struktūros skaidrumas labai svarbus didinant pasitikėjimą. Galima sakyti yra susidaręs Konstitucinis akligatvis dėl išvykusiųjų referendume pvz dėl pilietybės išsaugojimo. https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/andrius-kasparavicius-naujam-prezidentui-ir-vyriausybei-pilietybes-issaugojimo-receptas-per-puse-metu-18-1165476

Komentuoti gali tik prisijungę naudotojai