Sveiki, apsilankę Lietuvos atvirų duomenų portale!

Jūs lankotės Atvirų duomenų portale. Atvirų duomenų portalas - tai vieningas prieigos taškas prie visų Lietuvoje atvertų duomenų rinkinių ir suteikiantis technologines priemones atvirų duomenų tiekėjams parengti ir publikuoti atvertų duomenų rinkinių metaduomenis bei tuo pačiu suteikiantis galimybę atvirų duomenų vartotojams atlikti reikiamų duomenų rinkinių paiešką bei prieigą prie pačių atvertų duomenų rinkinių. 

Lietuvos atvirų duomenų portalas – suteikia viešojo sektoriaus institucijoms bei verslo ir visuomenės atstovams aplinkas duomenų rinkinių suinventorinimui, jų metaduomenų parengimui bei jų integravimui į Europos atvirų duomenų rinką pasiekiamą per Europos duomenų portalą. Portalo naudotojai turi galimybę susipažinti su čia pateiktais atvėrimo metodikų dokumentais, dalintis gerosios praktikos patirtimi,  teikiti paklausimus dėl duomenų atvėrimo ar kitais susijusiais klausimais.

Portalo techninė infrastruktūra - kaip sąlyga būtina valstybės informacinių išteklių atvėrimui įgyvendinti. Pirmaujančių Europos (Ispanija, Prancūzija, Nyderlandai, Airija, Jungtinė Karalystė) šalių duomenų atvėrimo patirtis rodo, kad duomenų atvėrimas teigiamai įtakoja socialinius, ekonominius ir piliečių įtraukimo į viešąjį administravimą procesus.

Portalo valdytojas – Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijos ministerija.

Portalo tvarkytojas - Informacinės visuomenės plėtros komitetas.

Atvirų duomenų portalo nuostatus galite rasti čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/a1107f40391911ea829bc2bea81c1194

Portalas yra skirtas:

 • Viešojo sektoriaus institucijoms ir verslui, kuris portale galės:
  • atlikti savo tvarkomų atvirų duomenų rinkinių inventorinimą,
  • planuoti atvirų duomenų rengimą,
  • formuoti duomenų rinkinių metaduomenis,
  • panaudoti portale pateikiamus duomenų transformavimo įrankius ir suformuoti atvirų duomenų rinkinius publikavimui ir naudojimui.
 • Atvirų duomenų naudotojams, kurie portale galės:
  • lengvai ir patogiai rasti reikiamus duomenų rinkinius,
  • teikti pastabas dėl jau publikuotų duomenų rinkinių papildymo ar tikslinimo,
  • registruoti atvertinų duomenų poreikį,
  • dalintis inovatyviais duomenų taikymo ir analizės sprendimais bei teikti kitus pasiūlymus,
  • realaus laiko ir dažnai atnaujinamų bei papildomų rinkinių duomenis bus galima parsisiųsti naudojant API.

Portalo funkcionalumai jo kūrimo metu buvo išbandyti atveriant ir publikuojant projekte dalyvausių partnerių – Nacionalinės mokėjimų agentūros, Nacionalinės švietimo agentūros, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, Užimtumo tarnybos ir Valstybinės darbo inspekcijos duomenų rinkinius ir jų metaduomenis. Be šių institucijų duomenų į portalą jau yra integruoti metaduomenys iš geoportal.lt ir Atvirų finansų informacinės sistemos. 

SVARBU: Atvirų duomenų portale paskelbti duomenys gali būti naudojami be apribojimų komercinių, inovacinių, mokslinių, visuomeninių ir kitokių projektų įgyvendinimui (įvardinant tik naudotų duomenų šaltinį). Dauguma portale publikuojamų duomenų rinkinių yra atverti remiantis CC BY 4.0 licencija, jei atvirų duomenų rinkinio metaduomenyse nenurodyta kitaip.

Jeigu turite klausimų, pastabų ar pasiūlymų, ar norite pasidalinti gerąja patirtimi – parašykite atviriduomenys@ivpk.lt

Daugiau informacijos apie viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo iniciatyvas rasite IVPK svetainėje.

 

Sėkmės įgyvendinant idėjas ir projektus atvirų duomenų pagrindu!