Siekiant įvertinti esamą duomenų atvėrimo progresą ir nustatyti esamą duomenų atvėrimo situaciją viešojo sektoriaus institucijose ir savivaldybėse, 2022 m. gegužės-birželio mėn. Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Informacinės visuomenės plėtros komitetas atliko duomenų atvėrimo pažangos ir poveikio vertinimo apklausą.

Read more...

Rugsėjo 20 d. įvyko Susisiekimo ministerijos organizuotas atvirų duomenų temai skirtas renginys „#AtviriDuomenys – proveržis susisiekimo sektoriuje“. Renginio metu buvo pristatyta Lietuvos automobilių kelių direkcijos patirtis atveriant duomenis, taip pat duomenų atvėrimo nauda ir vizija susisiekimo sektoriuje bei duomenų atvėrimo procesas: nuo A iki Z.

Read more...

Auga tiek atvertų duomenų kiekis, tiek domėjimasis jais

Author: Eglė Čepaitienė, Julius Belickas; Published: 2022-09-13T03:00

Per pirmąjį šių metų pusmetį visuomenei atverta daug naudingų duomenų apie pensijų kaupimą, sveikatos priežiūros įstaigų licencijas, gyventojų pajamas ir mokesčius. Atvertų duomenų rinkinių skaičius portale išaugo ketvirtadaliu, o domėjimasis jais padidėjo beveik dvigubai.

Read more...

Atlikta duomenų atvėrimo pažangos ir poveikio vertinimo apklausa

Author: Eglė Čepaitienė; Published: 2022-06-21T03:00

2022 m. gegužės 27 d. – birželio 17 d. laikotarpiu Informacinės visuomenės plėtros komitetas, kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdami įvertinti atvirų duomenų situaciją, vykdė viešojo sektoriaus institucijų ir Lietuvos savivaldybių apklausą dėl duomenų atvėrimo pažangos ir poveikio vertinimo.

Read more...

Startuoja nauja atvirų duomenų iniciatyva!

Author: Inga Smolskaitė, Eglė Čepaitienė; Published: 2022-05-03T03:00

Informacinės visuomenės plėtros komitetas, siekdamas didinti atvirų duomenų naudojimą, inicijuoja Lietuvos atvirų duomenų portale publikuojamų atvertų duomenų rinkinių pristatymų ciklą, kuriame, dalyvaujant aptariamų duomenų teikėjams, kiekvieną savaitę planuojama apžvelgti naujus duomenų rinkinius, jų struktūrą, pristatyti šių duomenų panaudojimo galimybes.

Read more...