Grafinio adresų registro aktualių (galiojančių) adresų geoerdviniai duomenys (taškai) su skirtingų dydžių gardelių identifikatoriais. Gardelių identifikatoriai paimti iš tinklelių lentelių (https://get.data.gov.lt/datasets/gov/lsd/grid/:ns)
Grafinio adresų registro aktualių (galiojančių) adresų geoerdviniai duomenys (taškai) su skirtingų dydžių gardelių identifikatoriais. Gardelių identifikatoriai paimti iš tinklelių lentelių (https://get.data.gov.lt/datasets/gov/lsd/grid/:ns)
Paslaugų kainų indekso (PKI) skaičiavimo tikslas – nustatyti ūkio subjektams suteiktų paslaugų bendrąjį kainų pokytį per tam tikrą laikotarpį. PKI reikalingi skaičiuojant makroekonominius rodiklius palyginamosiomis kainomis, analizuojant infliacinius procesus paslaugų sektoriuje, rengiant prognozes. Geografinė aprėptis - Visa šalies ekonominė teritorija. Ataskaitinis laikotarpis - Ketvirtis. Naudojami klasifikatoriai: Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius (EVRK 2 red.); Produktų pagal veiklos rūšį klasifikatorius (CPA 2.1). Daugiau informacijos: https://osp.stat.gov.lt/documents/10180/5118910/%C5%AAkio+subjektams+suteikt%C5%B3+paslaug%C5%B3+kain%C5%B3+indeksai+%28PKI%29+ir+kain%C5%B3+poky%C4%8Diai+%5BLT%5D+604.html
Nuolatinių gyventojų skaičiaus ir sudėties nustatymo statistinio tyrimo tikslas – rengti ir skelbti Lietuvos ir tarptautiniu mastu palyginamą statistinę informaciją apie Lietuvos Respublikos nuolatinių gyventojų skaičių pagal lytį, amžių, tautybę, pilietybę, gimimo valstybę, teisinę santuokinę padėtį, pasiskirstymą Lietuvos Respublikos teritorijos administraciniuose vienetuose ir kitus nuolatinių gyventojų skaičiaus rodiklius. Nuolatiniai gyventojai – asmenys, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta ataskaitiniu laikotarpiu yra Lietuvos Respublikoje. Nuolatinė gyvenamoji vieta – vieta, kurioje asmuo paprastai praleidžia poilsiui skirtą paros dalį, nepaisant laikinųjų nebuvimų išvykstant poilsiauti, atostogauti, aplankyti draugus ir gimines, verslo reikalais, gydytis arba keliaujant religijos tikslais į šventąsias vietas. Nuolatiniais gyventojais yra laikomi asmenys, kurie: i) iki ataskaitinės datos savo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje nenutrūkstamai gyveno mažiausiai 12 mėnesių arba ii) per paskutinius 12 mėnesių iki ataskaitinės datos atvyko į savo nuolatinę gyvenamąją vietą ketindami joje pasilikti mažiausiai vienus metus. Naudojami klasifikatoriai: Pasaulio šalių ir teritorijų klasifikatorius; Lietuvos Respublikos administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių klasifikatorius (LR AVGVK 2018); Teritorinių statistinių vienetų klasifikatorius (NUTS). Atveriami duomenys: Duomenys pagal pagal amžių, lytį, administracinę teritoriją pateikiami nuo 1996 m. Duomenys pagal pagal amžių, lytį, gyvenamąją vietovę pateikiami nuo 1959 m. Duomenys pagal amžių, lytį, santuokinę padėtį pateikiami nuo 2001 m. Daugiau informacijos - https://osp.stat.gov.lt/documents/10180/5118910/Gyventoj%C5%B3+skai%C4%8Dius+ir+sud%C4%97tis+%5BLT%5D+483.html
Šiame rinkinyje pateikta statistinė informacija apie gyventojų užimtumą ir nedarbą bei užimtų gyventojų, bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių gyventojų skaičių, jų pasiskirstymą pagal amžių, išsilavinimą ir lytį. Bedarbis – nedirbantis 15–74 metų amžiaus asmuo, kuris pastarąsias keturias savaites aktyviai ieško darbo ir gali pradėti dirbti per dvi savaites. Užimti gyventojai – asmenys, dirbantys bet kokį darbą, gaunantys už jį darbo užmokestį pinigais ar natūra arba turintys pajamų ar pelno.. Tyrime užimtais gyventojais laikomi 15–89 metų gyventojai, tiriamąją savaitę ne trumpiau kaip valandą dirbę bet kokį darbą, už kurį gavo darbo užmokestį pinigais ar atlygį natūra ar iš kurio turėjo pelno ar pajamų, taip pat gyventojai, kurie turėjo darbą, bet tiriamąją savaitę laikinai nedirbo. Statistinio stebėjimo vienetas - privatus namų ūkis bei jo narys. Tiriamoji visuma – visi nuolatiniai Lietuvos gyventojai. Statistinė informacija rengiama šalies, regionų, apskričių ir savivaldybių lygmeniu. Laiko aprėptis nuo 2021 metų. Tyrime naudojami klasifikatoriai: Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius (EVRK 2 red.); Lietuvos profesijų klasifikatorius (LPK 2012); Lietuvos švietimo klasifikatorius (LŠK 2014); Lietuvos standartizuotas švietimo klasifikatorius švietimo programoms pagal lygius klasifikuoti (LSŠPK 2014); Tarptautinis užimtumo statuso klasifikatorius (ISCE-93) (tik anglų kalba); Lietuvos Respublikos administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių klasifikatorius (LR AVGVK 2018); Bendras teritorinių statistinių vienetų klasifikatorius (NUTS).
Metinė visų Lietuvos privačių namų ūkių ir nuolatinių Lietuvos gyventojų statistinė informacija apie asmenų, kurių ekvivalentinės piniginės disponuojamosios pajamos yra penktojoje kvintilinėje grupėje, ir asmenų, kurių ekvivalentinės piniginės disponuojamosios pajamos yra pirmojoje kvintilinėje grupėje, santykį pagal regionus nuo 2009 m. bei pagal amžių ir lytį nuo 2021 m. Naudojami LR Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių klasifikatorius (LR AVGVK 2018) ir Bendras teritorinių statistinių vienetų klasifikatorius (NUTS).
Statistinė metinė labai mažo darbo intensyvumo Lietuvos privačių namų ūkių informacija, kuriuose visų darbingo (18–64 metų) amžiaus asmenų (neįskaitant 18–24 metų amžiaus moksleivių ir studentų, pensininkams save priskyrusių arba bet kokią pensiją (išskyrus našlių pensiją) gaunančių darbingo amžiaus asmenų bei 60–64 metų amžiaus ekonomiškai neaktyvių asmenų, gyvenančių namų ūkyje, kurio pagrindinis pajamų šaltinis yra pensijos) dirbto laiko suma neviršija 20 proc. galimo dirbti viso darbo laiko. Statistinės informacijos skelbimo periodiškumas – metinis, nuo 2021 metų. Naudojamas teritorinių statistinių vienetų klasifikatorius (NUTS).
Išlaikomo amžiaus pagyvenusių (65 metų ir vyresnio amžiaus) nuolatinių Lietuvos Respublikos gyventojų skaičiaus, tenkančio šimtui 15–64 metų amžiaus gyventojų, pasiskirstymas Lietuvos Respublikos teritorijos administraciniuose vienetuose. Statistinės informacijos skelbimo periodiškumas – metinis, nuo 1996 metų. Naudojamas teritorinių statistinių vienetų klasifikatorius (NUTS).
Rinkinyje pateikiami duomenys apie 18 metų ir vyresnių asmenų skurdo rizikos lygį pagal aktyvumo statusų grupes ir išsilavinimą. Skurdo rodiklių skaičiavimo tikslas – parengti nacionalinius absoliutaus skurdo rodiklius bei palyginamus su kitomis Europos Sąjungos šalimis skurdo rizikos ir socialinės atskirties rodiklius, stebėti jų pokyčius, nustatyti dažniausiai į absoliutų skurdą, skurdo riziką ir socialinę atskirtį patenkančias gyventojų grupes. Skurdo rodikliams rengti naudojami pajamų ir gyvenimo sąlygų statistinio tyrimo duomenys. Naudojamų klasifikatorių nėra. Statistinio stebėjimo vienetas: Privatus namų ūkis ir 16 metų ir vyresnis asmuo – privataus namų ūkio narys. Statistinė tiriamoji visuma: visi Lietuvos privatūs namų ūkiai ir nuolatiniai Lietuvos gyventojai. Asmenys, gyvenantys instituciniuose namų ūkiuose (globos namuose, šeimynose, įkalinimo įstaigose, vienuolynuose), nėra tiriami. Geografinė aprėptis: Statistinė informacija rengiama šalies ir regionų lygmeniu, rodiklis „Asmenų, gyvenančių skurdo rizikoje ar socialinėje atskirtyje, dalis“ – ir apskričių lygmeniu. Laiko aprėptis: Absoliutaus skurdo rodikliai – nuo 2016 m., asmenų, gyvenančių skurdo rizikoje ar socialinėje atskirtyje, dalis taikant dabartinę apibrėžtį, didelio materialinio ir socialinio nepritekliaus lygis, išsilavinimo lygis – nuo 2021 m., kiti rodikliai – nuo 2005 m. Periodiškumas – metinis.
Metinė visų Lietuvos privačių namų ūkių ir nuolatinių Lietuvos gyventojų statistinė informacija apie asmenų, kurių ekvivalentinės piniginės disponuojamosios pajamos mažesnės už skurdo rizikos ribą, dalį, jų pasiskirstymą pagal amžių ir pilietybę, pajamų kvintilines grupes, amžių ir gimimo šalį nuo 2021 m. Pagrindiniu skurdo kriterijumi laikoma skurdo rizikos riba, lygi 60 proc. ekvivalentinių piniginių disponuojamųjų pajamų medianos. Naudojami LR Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių klasifikatorius (LR AVGVK 2018) ir Bendras teritorinių statistinių vienetų klasifikatorius (NUTS).
Metinis nuolatinių Lietuvos gyventojų, gyvenančių skurdo rizikoje ar socialinėje atskirtyje dalis per amžiaus ir lyties, pajamų kvintilines grupių, amžiaus ir pilietybės, amžiaus ir gimimo šalies, išsilavinimo, aktyvumo statuso dimensijas nuo 2021 metų.
Šiame rinkinyje pateikta statistinė informacija apie namų ūkių gyvenimo sąlygas. Rengiama statistinė informacija apie namų ūkio būsto sąlygas, būsto išlaikymo išlaidas ir jų naštą, namų ūkio fizinę ir socialinę aplinką, turimus įsiskolinimus, ekonominius sunkumus, su kuriais susiduria namų ūkis ar asmuo, ir galimybę tenkinti kai kuriuos poreikius. Statistinio stebėjimo vienetas: privatus namų ūkis ir 16 metų ar vyresnis asmuo – privataus namų ūkio narys. Laiko aprėptis - nuo 2021 m., metinis.
Valdžios sektoriaus skola yra vienas iš Mastrichto sutarties konvergencijos kriterijų, skirtų ekonominės padėties valstybėse narėse stebėsenai. Valdžios sektoriaus skola apibrėžiama kaip šalies valdžios sektoriaus (S.13) bendra negrąžinta skola nominaliąja verte ataskaitinio laikotarpio pabaigoje, išskyrus tuos įsipareigojimus, kuriuos atitinkantis finansinis turtas priklauso šalies valdžios sektoriui (S.13). Valdžios sektoriaus skolą sudaro šių kategorijų įsipareigojimai: valiuta ir indėliai (AF.2); skolos vertybiniai popieriai (AF.3) ir paskolos (AF.4), kaip nustatyta ESS 2010. Ketvirtinė valdžios sektoriaus skola pateikiama pagal subsektorius: centrinės valdžios (S.1311), vietos valdžios (S.1313) ir socialinės apsaugos fondai (S.1314). Naudojami klasifikatoriai: Europos sąskaitų sistema (ESS 2010). Statistinio stebėjimo vienetas: instituciniai vienetai, priskiriami valdžios sektoriui pagal ESS 2010. Statistinė tiriamoji visuma: valdžios sektorius (S.13). Geografinė aprėptis: visa šalies ekonominė teritorija. Laiko aprėptis: nuo 2000 m. I ketv.v. Statistinės informacijos skelbimo periodiškumas: ketvirtinis.
Pateikta statistinė informacija apie medianinį gyventojų amžių metų pradžioje. Medianinis gyventojų amžius – tokia gyventojų amžiaus reikšmė, kuri atitinka variacinės eilutės vidurinę reikšmę, t. y. dalija gyventojus į dvi vienodas dalis taip, kad pusė jų yra jaunesni nei medianinio amžiaus, kita pusė – vyresni. Pasaulio šalių ir teritorijų klasifikatorius. Statistinio stebėjimo vienetas - Asmuo. Statistinė (tiriamoji) visuma yra prognozuojamas gyventojų, gyvų gimusiųjų, mirusiųjų arba tarptautinių migrantų skaičius. Geografinė aprėptis: Visa šalies teritorija, Europos Sąjungos valstybės narės ir ELPA šalys (Islandija, Norvegija, Šveicarija). Laiko aprėptis: nuo 1970 m. Statistinės informacijos skelbimo periodiškumas: metiniai
Pateikiama statistinė informacija apie bendrąjį gimstamumo rodiklį. Bendrasis gimstamumo rodiklis – per metus gyvų gimusių kūdikių ir vidutinio metinio gyventojų skaičiaus santykis, skaičiuojamas 1 tūkst. gyventojų. Statistinio stebėjimo vienetas: gyvas gimęs kūdikis. Statistinė tiriamoji visuma: statistinis tyrimas apima: a) Lietuvos Respublikoje gyvus gimusius kūdikius, kurių motinos yra nuolatinės Lietuvos Respublikos gyventojos arba nėra nustatytos, b) užsienio valstybėse gyvus gimusius kūdikius, kurių motinos yra nuolatinės Lietuvos Respublikos gyventojos. Geografinė aprėptis: statistinė informacija rengiama šalies, regionų, apskričių ir savivaldybių lygmeniu, pagal gyvenamąją vietovę (miestą, kaimą). Laiko aprėptis: nuo 1994 m. Statistinės informacijos skelbimo periodiškumas: metinis.
Pateikta statistinė informacija apie suminį gimstamumo rodiklį. Suminis gimstamumo rodiklis – tikimybinis rodiklis, parodantis, kiek gyvų vaikų per visą savo gyvenimo vaisingą laikotarpį (15–49 metų) pagimdytų moteris, jeigu gimstamumas kiekvienoje amžiaus grupėje išliktų nepakitęs. Statistinė (tiriamoji) visuma yra prognozuojamas gyventojų, gyvų gimusiųjų, mirusiųjų arba tarptautinių migrantų skaičius. Statistinio stebėjimo vienetas: asmuo. Statistinė tiriamoji visuma: statistinė (tiriamoji) visuma yra prognozuojamas gyventojų, gyvų gimusiųjų, mirusiųjų arba tarptautinių migrantų skaičius. Geografinė aprėptis: visa šalies teritorija, Europos Sąjungos valstybės narės ir ELPA šalys (Islandija, Norvegija, Šveicarija). Laiko aprėptis: nuo 2001m. Statistinės informacijos skelbimo periodiškumas: kasmet.
"Pateikta statistinė informacija apie valdžios sektoriaus pajamas ir išlaidas. Valdžios sektoriaus pajamos vertinamos pagal sandorius: mokesčiai D.2+D.5+D.91, socialinės įmokos D.61, prekių ir paslaugų pardavimas P.1+P.12+P.131, kitos einamosios pajamos D.4+D.7, kitos kapitalo pajamos D.92+D.99. Valdžios sektoriaus išlaidos vertinamos pagal sandorius: tarpinis vartojimas P.2, atlygis darbuotojams D.1, palūkanos D.41, socialinės išmokos, išskyrus socialinius pervedimus natūra D.62, socialiniai pervedimai natūra per rinkos gamintojus D.632, subsidijos D.3, kitos einamosios išlaidos D.29 + (D.4 – D.41) + D.5 + D.7, kapitalo išlaidos P.5 + NP + D.92 + D.99. Naudojami klasifikatoriai: Europos sąskaitų sistema (ESA 2010). Statistinio stebėjimo vienetas - instituciniai vienetai, priskiriami valdžios sektoriui pagal ESA 2010. Statistinė tiriamoji visuma: valstybės ir savivaldybių biudžetinės įstaigos, socialinės apsaugos fondai, valdžios sektoriaus kontroliuojamos įmonės, priskirtos valdžios sektoriui. Geografinė aprėptis: visa šalies teritorija. Laiko aprėptis: 1999 m. Statistinės informacijos skelbimo periodiškumas: ketvirtis
Pateikta statistinė informacija apie mėnesinį, ketvirtinį, metinį apgyvendinimo paslaugų tiekėjų užimtų vietų arba numerių skaičių pagal administracinę teritoriją ir apgyvendinimo tipus. Naudojami klasifikatoriai: Lietuvos Respublikos administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių klasifikatorius (LR AVGVK 2018); Apibrėžtys: Apgyvendinimo įstaiga – vietos veiklos rūšies vienetas, teikiantis mokamas trumpalaikio apgyvendinimo paslaugas turistui. Turistas – fizinis asmuo, keliaujantis į vietovę, esančią už jo įprastinės aplinkos ribų, apsistojantis joje bent vienai nakvynei, bet ne ilgiau kaip 12 mėn., ir neturintis tikslo joje mokytis ar dirbti apmokamo darbo. Nakvynė – kiekviena naktis, kurią turistas faktiškai praleidžia (miega ar būna) ar būna įregistruotas (jo fizinis buvimas nebūtinas) apgyvendinimo įstaigoje. Numeris (kambarys) – apgyvendinimui skirtame pastate specialiai įrengta patalpa ar patalpų grupė, apgyvendinimo paslaugų teikėjo siūloma asmenims nuomotis kaip nedaloma visuma. Numerių (kambarių) užimtumas – užimtų numerių (kambarių) ir apgyvendinimui paruoštų numerių (kambarių) skaičiaus santykis, išreikštas procentais. Vietų skaičius – lovų skaičius, kuris nustatomas numeriuose (kambariuose) ar atskirose patalpose pagal asmenų skaičių, kuriems gali būti suteikta nakvynė (dvigulė lova yra dvi vietos). Vietų užimtumas – nakvynių skaičiaus ir apgyvendinimui paruoštų vietų skaičiaus santykis, išreikštas procentais. Statistinio stebėjimo vienetas - Apgyvendinimo įstaiga (vietos veiklos rūšies vienetas). Tiriamąją visumą (populiaciją) sudaro: juridiniai asmenys, teikiantys apgyvendinimo paslaugas, nepriklausomai nuo pagrindinės ekonominės veiklos rūšies pagal tokias EVRK 2 red. I sekcijos grupes: 55.1 – viešbučių ir panašių laikinų buveinių veikla, 55.2 – poilsiautojų ir kita trumpalaikio apgyvendinimo veikla, 55.3 – poilsinių transporto priemonių, priekabų aikštelių ir stovyklaviečių veikla (toliau – EVRK 2 red. I sekcija, grupės 55.1, 55.2, 55.3). fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą (010, 043 kodai pagal „Verslo liudijimų klasifikatorių“) ar (ir) individualios veiklos pažymą ir teikiantys apgyvendinimo veiklos (EVRK 2 red. I sekcija, grupės 55.1, 55.2, 55.3) paslaugas turistams. Geografinė aprėptis - statistinė informacija rengiama šalies, regionų, apskričių ir savivaldybių lygmeniu. Laiko aprėptis - nuo 2012 m.
Duomenų rinkinys apie Lietuvos nuolatinių gyventojų (toliau – gyventojai), keliaujančių į užsienį, skaičių. Pateikta per tikslo valstybės dimensiją. Naudojami klasifikatoriai: Pasaulio šalių ir teritorijų klasifikatorius. Statistinio stebėjimo vienetas: vyresni nei 15 metų amžiaus gyventojai, grįžtantys iš užsienio. Statistinė tiriamoji visuma: tiriamąją visumą sudaro gyventojų, grįžtančių iš užsienio, kelionės. Neįskaitomos asmenų kelionės, kurių tikslas lankomoje teritorijoje yra apmokamas darbas. Geografinė aprėptis: visa šalies ekonominė teritorija. Laiko aprėptis: nuo 2005m. Periodiškumas: ketvirtinis.
Rinkinyje pateikiami duomenys apie trumpalaikius didmeninės prekybos įmonių, išskyrus prekybą variklinėmis transporto priemonėmis ir motociklais, apyvartos (be PVM) pokyčius. Pateikta per Ekonominės veiklos rūšies (EVRK 2 red.), išlyginimo ir lyginimo dimensijas. Naudojamas ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius (EVRK 2 red.). Statistinio stebėjimo vienetas: įmonė. Statistinė tiriamoji visuma: visų rūšių ir dydžių veikiančios įmonės, kurių pagrindinė ekonominė veikla įvardyta EVRK 2 red. G sekcijos 46 skyriuje. Geografinė aprėptis: visa šalies ekonominė teritorija. Laiko aprėptis: nuo 2010 m. sausio mėn. Periodiškumas – mėnesinis.
Rinkinyje pateikiami duomenys apie trumpalaikius mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių, maitinimo įmonių apyvartos (be PVM) pokyčius. Pateikta per Ekonominės veiklos rūšies (EVRK 2 red.), išlyginimo ir lyginimo dimensijas. Naudojamas ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius (EVRK 2 red.). Statistinio stebėjimo vienetas: įmonė. Statistinė tiriamoji visuma: visų rūšių ir dydžių veikiančios įmonės, kurių pagrindinė ekonominė veikla įvardyta EVRK 2 red. G sekcijos 45, 46, 47 skyriuose ir I sekcijos 56 skyriuje. Geografinė aprėptis: visa šalies ekonominė teritorija. Laiko aprėptis: nuo 1998 m. sausio mėn. Periodiškumas – mėnesinis.