Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (LR SAM) renka ir skelbia duomenis apie svarstomas paraiškas dėl vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) įtraukimo į kompensuojamųjų sąrašus. Šie duomenys suteikia galimybę stebėti sveikatos technologijų vertinimo (STV) procesą ir priimamus sprendimus dėl kompensavimo. STV paraiškų duomenis teikia Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT). MPP duomenys gaunami iš Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos (VASPVT) duomenų bazių. Šio rinkinio duomenis galima praturtinti jungiant su VVKT atvertu rinkiniu (duomenys jungiami per stulpelį „paraiskos_numeris“): https://data.gov.lt/datasets/2897/. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Duomenų rinkinyje pateikiami įrašai apie sveikatos priežiūros įstaigų įsigytas medicinines priemones. Viena eilutė atitinka vieną įsigytą priemonę. Įrašai apie įsigytas medicinines priemones pradėti fiksuoti apytiksliai nuo 2010 m. Rinkinį sudaro: priemonės pavadinimas, modelis, CE (pranc. Conformité Européene) žyma, CE numeris, priemonės savininko JAR kodas ir pavadinimas, priemonės pagaminimo, įsigyjimo, naudojimo pradžios ir nutraukimo datos bei nutraukimo priežastis. Duomenų teikėjas: Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro naudojamoje Biocidinių produktų duomenų bazėje (toliau – BPDB) nuo 1999 m. balandžio 12 d. kaupiami duomenys apie biocidinius produktus ir jiems išduotus biocidinių produktų autorizacijos liudijimus. Rinkinys sudarytas iš lentelių „Produktai“, „Produktų veikliosios medžiagos“ ir „Produktų liudijimai“. Svarbu atkreipti dėmesį, kad tai nėra oficialūs statistiniai duomenys, todėl gali būti netikslumų. Duomenų teikėjas – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt. Lentelė „Produktai“. Lentelę sudaro: negrįžtamai šifruotas produkto identifikatorius, pavadinimas, gamintojas, autorizacijos liudijimo sąlygos ir pastabos. Produktų pastabos aktualios tik produktams su galiojančiais autorizacijos liudijimais. Vienas įrašas atitinka vieną produktą. Lentelė „Produktų veikliosios medžiagos“. Lentelę sudaro: negrįžtamai šifruoti produkto ir medžiagos identifikatoriai, medžiagos CAS numeris, pavadinimas ir koncentracija. Vienas įrašas atitinka vieną produkto ir vienos veikliosios medžiagos kombinaciją. Kadangi viename produkte gali būti kelios veikliosios medžiagos, to paties produkto įrašas kartojasi tiek kartų, kiek jame yra veikliųjų medžiagų, ir kiekvienas to paties produkto įrašas atitinka to paties produkto ir skirtingos veikliosios medžiagos kombinaciją. Pvz., jeigu produkte yra 3 veikliosios medžiagos, to paties produkto įrašas kartotis atitinkamai 3 kartus. Lentelė „Produktų liudijimai“. Lentelę sudaro: negrįžtamai šifruotas produkto identifikatorius, liudijimo numeris, liudijimą gavęs asmuo (liudijimo turėtojas) ir liudijimo išdavimo bei galiojimo pabaigos data. Vienas įrašas atitinka vieną produkto ir liudijimo kombinaciją.
Duomenys iš Ligoninės klinikinės diagnostinės laboratorijos informacinės sistemos (KDLIS). Pateikiama informacija apie pacientus (gimimo metai, lytis) ir atliktų tyrimų informacija (tyrimo data, laikas, tyrimo grupė, tyrimo analitė, rezultatai, normos bei matavimo vienetai). Atveriami duomenys nuo 2023 m. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Šiame rinkinyje pateikiamas Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ pacientų registracijų sąrašas. Duomenys pateikiami nuo 2010 metų ir iki dabar. Pagal išduotą licenciją sanatorijoje vykdoma II lygio vaikų medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo veikla. Sanatorijoje gydomi vaikai nuo 1 iki 18 metų amžiaus. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Duomenų rinkinyje pateikiama informacija apie gimdymus Lietuvoje nuo 2021m. Rinkinio objektas - vienavaisis arba daugiavaisis gimdymas. Duomenys surinkti iš statistinių formų Nėščiosios ir negyvagimio kortelė Nr.2016-10-07_Nr_V-1149_forma+010-2-1a ir Nėščiosios ir negyvagimio kortelė Nr.2016-10-07_Nr_V-1149_forma+010-1-1a. Pateikiama informacija apie gimdymo datą, gimdyvės kilmės rajoną, gimdymo vietą, bendrą vaisių skaičių gimdymo metu bei gimdyvės RhD antigeną. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Informacija apie VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ pacientams nuo 2023 m. suteiktas prekes ir paslaugas, nurodytas komercinėse sutartyse. Pagal išduotą licenciją sanatorijoje vykdoma II lygio medicininės reabilitacijos ir sanatorinio vaikų nuo 1 iki 18 metų amžiaus gydymo veikla. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Šiame rinkinyje pateikiamas vaikų reabilitacijos sanatorijos "Palangos gintaras" patiektų patiekalų sąrašas. Duomenys pateikiami už 2016-2023 metus. Pateiki duomenys nebus atnaujinami. Pagal išduotą licenciją sanatorijoje vykdoma II lygio vaikų medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo veikla. Sanatorijoje gydomi vaikai nuo 1 iki 18 metų amžiaus. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos sveikatos priežiūros sistema kaupia pacientų asmeninius duomenis, kaip registracija vizitams pas gydytoją. Duomenys kaupiami nuo 2010 m. iki 2020 m. Duomenų rinkinys sudarytas iš registracijos identifikatoriaus, datos, kuriai registruotasi, įrašo sukūrimo bei keitimo datų, paciento duomenų: šifruoto identifikatoriaus, lyties, gimimo metų bei gydytojo duomenų: identifikatoriaus ir specialybės. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos ŽKIS sistema kaupia pacientų odontologinių sutrikimų gydymo operacijomis duomenis. Duomenų laikotarpis yra nuo 2015 m. iki 2024 m. Duomenų rinkinys apima vykdytos operacijos protokolo identifikatorių, šifruotą paciento asmens kodą, gimimo metus, ligos TLK-10-AM kodą bei žodinį pavadinimą, operacijos pradžios, pabaigos laikus, taikytos anestezės rūšies, rizikos kodus bei jos pradžios ir pabaigos laikus. Papildomai pateikiamas paciento draudiko pavadinimas, JAR kodas ir draudimo rūšis, duomenys imami iš Sveidra. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikų (VULŽK) laboratorijos informacinė sistema "Labor IS" kaupia duomenis apie atliktus laboratorinius tyrimus. Taikomas vienkartinis duomenų, kurie kaupiami nuo 2006 metų, teikimas. Duomenis papildomai numatoma atnaujinti priėmus sprendimą dėl informacinės sistemos jungimo prie VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos ir pabaigus aktyviai eksploatuoti esamą sistemą. Duomenys apie VULŽK laboratorijoje atliktus tyrimus, jų užsakymus ir atsakymus. Informacija apie pacientą - gimimo metai, lytis, tyrimo atlikimo data. Pateikti tyrimų atsakymai, matavimo vienetai, norma, skyriai, iš kurių pateikti užsakymai, mėginio paėmimo bei priėmimo data ir laikas. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Stebimų Lietuvos maudyklų sąrašas, pateikiama informacija apie: maudymosi sezono metus, maudyklos identifikavimo unikalų kodą, maudymosi sezono pradžią ir pabaigą, vandens kokybės klasę, nuorodos į maudyklos charakteristikų aprašus, maudyklos stebėjimo vietos koordinates, mėginio ėmimo datą, parametrų: žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių vertes. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) vykdo sveikatos priežiūros įstaigų (toliau –SPĮ) aprūpinimo asmens apsaugos priemonėmis ir kitomis veiklos vykdymui užtikrinti būtinomis priemonėmis, skirtomis pasirengti ekstremaliųjų situacijų, sukeltų branduolinių ar radiologinių avarijų bei teroristinių išpuolių likvidavimui stebėseną. Duomenys kaupiami nuo 2023 m. ir atnaujinami 1 kartą per metus (spalio pabaigoje). Duomenys apima datą, nuo kada aktualūs turimi duomenys, įstaigos ir priemonės pavadinimus, priemonės paskirtį, išduotą, panaudotą, turimą ir atstatytą priemonės kiekius bei atstatymo datą. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) koordinuoja Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos įstaigų pasirengimą ir veiklą ekstremaliųjų situacijų atvejais, vykdydamas asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų (toliau – SPĮ) pasirengimo veiklai ekstremaliųjų situacijų atvejais stebėseną ir kaupia sveikatos priežiūros įstaigų ekstremalių situacijų valdymo planų įvertinimus duomenų bazėje. Duomenys atnaujinami atnaujinami 1 kartą per metus (metų pradžioje už praėjusius metus). Duomenys apima SPĮ pavadinimą, geografinį ir cenzūruotą el. pašto adresus, apskritį, pavaldumą, vertinimų datą, tipą ir artimiausio vertinimo metus. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Šiame duomenų rinkinyje pateikiami studentų atlikusių praktiką ar savanorišką veiklą RPLC duomenys. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Šiame duomenų rinkinyje pateikiami RPLC Vilniaus filiale stacionarines paslaugas gavusių pacientų duomenys. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Šiame duomenų rinkinyje pateikiami RPLC Vilniaus filiale ambulatorines paslaugas gavusių pacientų duomenys. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras atsižvelgdamas į šalių, kurios susiduria su nenumatytomis grėsmėmis ir krizėmis bei negali pačios susidoroti su jų padariniais savo jėgomis, pagalbos prašymus, inicijuoja humanitarinę ir civilinę pagalbą medicinos įranga, asmens apsaugos priemonėmis, vaistais bei vakcinomis. Duomenys apie suteiktą humanitarinę ar civilinę pagalbą atveriami du kartus per metus. Šalių ir institucijų bendradarbiavimas, dalijimasis patirtimi ir ištekliais padeda greičiau ir veiksmingiau reaguoti į ekstremalias situacijas. Atveriami duomenys suteikia galimybę įvertinti kaip yra panaudojami valstybės resursai, paskirstomos lėšos, užtikrinti, kad parama būtų teikiama nešališkai ir skaidriai. Paramos teikimo metu įgytos žinios padeda gerinti humanitarinės ir civilinės pagalbos teikimo mechanizmą Lietuvoje. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras, vykdydamas gyventojų aprūpinimo kalio jodidu stebėseną, ne rečiau kaip kartą per šešis mėnesius (einamųjų metų balandžio 1 d. ir spalio 1 d.) surenka informaciją apie gyventojų aprūpinimą kalio jodidu iš 16 savivaldybių, kurių teritorijos patenka į skubių apsaugomųjų veiksmų zoną (30 km) ir į išplėstinio planavimo atstumą nuo Baltarusijos atominės elektrinės. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Informacija apie PSD apdraustų asmenų skaičių pagal DPSDR nustatytas draudimo grupes