INSPIRE temos „Hidrografija“ duomenų rinkinyje pateikiama informacija apie Lietuvos gamtinius hidrografijos objektus: upes, ežerus, pelkes ir žmogaus veiklos sukurtus hidrografijos objektus: tvenkinius, griovius, užtvankas. Taip pat pateikiami Lietuvos teritorijos upių baseinų rajonai ir upių pabaseiniai.
INSPIRE temos „Rūšių pasiskirstymas“ duomenų rinkinys pateikia aktualią informaciją apie saugomų rūšių (augalų, grybų, gyvūnų ir kt.) pasiskirstymą Lietuvos Respublikos teritorijoje. Dėl duomenų jautrumo ir svarbos, informacija apie saugomas rūšis yra apibendrinta ir pateikta 10x10 km tinklelio gardelėse. Nurodomas rušių individų skaičius gardelėje. Duomenų reikšmės yra koduojamos pagal tarptautinę klasifikaciją.
INSPIRE temos „Rūšių pasiskirstymas“ duomenų rinkinys pateikia aktualią informaciją apie saugomų rūšių (augalų, grybų, gyvūnų ir kt.) pasiskirstymą Lietuvos Respublikos teritorijoje. Dėl duomenų jautrumo ir svarbos, informacija apie saugomas rūšis yra apibendrinta ir pateikta 10x10 km tinklelio gardelėse. Nurodomas rušių individų skaičius gardelėje. Duomenų reikšmės yra koduojamos pagal tarptautinę klasifikaciją.
INSPIRE temos „Aukštis“ duomenų rinkinyje yra pateikiami Lietuvos teritorijos aukščių duomenys: informacija apie reljefo aukščius ir reljefo elementus charakterizuojančius taškus bei informacija apie reljefą charakterizuojančias horizontales.
Piliakalnių išsidėstymas Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Lietuvos Respublikos pakrantės linijos matavimų duomenų rinkinys. Rinkinį sudaro pakrantės linijos nuo Klaipėdos iki Kaliningrado srities ir nuo Klaipėdos iki Latvijos duomenys
Gylių informacijos duomenys Lietuvos Respublikos Baltijos jūros pakrantėje.
Parsisiuntimo paslauga - Lietuvos Respublikos teritorijos multispektrinių žemės paviršiaus palydovinių nuotraukų („Sentinel-2“ palydovo) mozaikos (PNM). Duomenys teikiami .tif formatu. Europos Komisijos ir Europos Kosmoso agentūros informacinėje sistemoje pagal Copernicus programą 2022 m. pateiktos Lietuvos Respublikos teritoriją dengiančios Sentinel-2 L1C lygio palydovinės nuotraukos atrinktos, atlikta atmosferinė korekcija ir jos apdorotos iki L2A lygio. Palydovinių nuotraukų apdorojimui panaudoti automatizuoti duomenų apdorojimo algoritmai, leidžiantys eliminuoti subjektyvaus pobūdžio klaidas ir atlikti kokybišką palydovinių nuotraukų apdorojimą. Sutvarkius palydovines nuotraukas ir transformavus jas į LKS94 (EPSG:3346) projekciją, sukomponuotos keturios atskirų periodų visos Lietuvos Respublikos teritorijos Sentinel-2 palydovinių nuotraukų mozaikos. Iš palydovinių nuotraukų mozaikų eliminuoti su sensoriumi ir palydovo judėjimu susiję defektai. Mozaikų skiriamoji geba (pikselio dydis) ne daugiau 10 metrų.
Parsisiuntimo paslauga - Lietuvos Respublikos teritorijos poliarimetrinių žemės paviršiaus palydovinių nuotraukų („Sentinel-1“ palydovo) mozaikos (PNP). Duomenys teikiami .tif formatu. Europos Komisijos ir Europos Kosmoso agentūros informacinėje sistemoje pagal Copernicus programą pateiktos Sentinel-1 palydovinės nuotraukos atrinktos, apdorotos ir panaudotos palydovinių Sentinel-1 nuotraukų mozaikų gamybai. Apdorojant Sentinel-1 palydovines nuotraukas atlikta orbitos parametrų korekcija, poliarimetrinio signalo kalibravimas, elektromagnetinio signalo korekcija pagal orbitos parametrus ir reljefo formas, palydovinių vaizdų ortorektifikavimas bei kiti darbai. Palydovinių nuotraukų sutvarkymui panaudoti automatizuoti duomenų apdorojimo algoritmai. Iš apdorotų 2022 m. sausio – lapkričio mėn. laikotarpio palydovinių nuotraukų sumontuota 11 atskirų kiekvieno mėnesio (sausio-lapkričio mėn.) Sentinel-1 palydovinių nuotraukų mozaikų. Mozaikos skiriamoji geba (pikselio dydis) ne daugiau 10 metrų.
Parsisiuntimo paslauga - Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:250 000 georeferencinių erdvinių duomenų rinkinys pagal tarptautinio projekto EuroRegionalMap reikalavimus. Šiam projektui vadovauja EuroGeographics - Europos valstybių nacionalinių kartografijos, geodezijos ir kadastro agentūrų asociacija.Duomenų bazę sudaro 8 temos: administracinės ribos ir administraciniai vienetai, hidrografija (upės, ežerai, tvenkiniai, jūra, užtvankos, šaltiniai, pelkės ), transporto tinklas (keliai, geležinkeliai, geležinkelių stotys, degalinės ir automagistralių pakelės poilsio aikštelės, keltų linijos, jūrų uostai, oro uostai, malūnsparnių nusileidimo aikštelės, valstybinės sienos kirtimo postai ), gyvenvietės (išreikštos plotais ir taškais), socialinės temos objektai (švietimo įstaigos, gydymo įstaigos, sąvartynai, elektros jėgainės ) augmenija ir pagrindinės žemėnaudos (miškai, dirbama žemė, pramoniniai sodai, atviri smėlynai ir akmenynai), fizinių geografinių regionų pavadinimų anotacijos (žemumos, aukštumos, lygumos ir pan.), įvairūs objektai ir orientyrai (produktotiekiai, naudingųjų iškasenų gavybos vietos, aukštos įtampos perdavimo linijos, nacionaliniai parkai, policijos nuovados, laisvalaikio ir pramogų parkai, populiariausi turistų traukos objektai - muziejai, istoriniai pastatai, paminklai).
Parsisiuntimo paslauga - Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:1 000000 georeferencinių erdvinių duomenų rinkinys pagal tarptautinio projekto EuroGlobalMap reikalavimus (EGM_1000LT). EGM_1000LT duomenų bazė sudaryta iš 6 temų duomenų: administracinės ribos ir administraciniai vienetai iki savivaldybių lygmens, transporto tinklas, hidrografija, atrinkta didžiausių valstybės aukščių taškų informacija, gyvenvietės, geografiniai pavadinimai kaip anotacijos skirti kartografavimo tikslams.
Duomenų rinkinį sudaro du teminiai sluoksniai. 1. Apsaugos tikslai Buveinių apsaugai svarbiose teritorijose (BAST), patvirtinti 2018 m. balandžio 19 d. Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-317. Duomenų rinkinį sudaro Europos Bendrijos svarbos natūralių buveinių ir rūšių buveinių kontūrai su iškeltais apsaugos tikslais (jas išsaugoti ir atkurti). 2. Vietovių, atitinkančių BAST kriterijus, buveinės ir rūšys, patvirtintos 2009 m. balandžio 22 d. Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-210. Šiose vietovėse per 6 metus nuo vietovės patvirtinimo turi būti nustatyti apsaugos tikslai Europos Bendrijos svarbos natūralioms buveinėms ir rūšių buveinėms (ir patvirtinti aukščiau minėtu D1-317 įsakymu). BAST ir būtinųjų apsaugos priemonių nustatymą reglamentuoja Bendrieji buveinių ar paukščių apsaugai svarbių teritorijų nuostatai, patvirtinti 2004 m. kovo 15 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 276 BAST atrankos kriterijus, jų taikymo tvarką ir duomenų apie BAST aprašymo ir pateikimo reikalavimus nustato Buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos tvarkos aprašas, patvirtintas 2001 m. balandžio 20 d. Aplinkos ministro įsakymu Nr. 219 Pagrindiniai duomenų laukai: Buveinės kodas – kodas, apibūdinantis buveinės tipą (juos visus galima rasti Buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos tvarkos apraše) Būklė – buveinės būklė, įvertinta eksperto Vertinimo data – buveinės būklės įvertinimo data Plotas – buveinės plotas hektarais Išsaugojimo tikslas – buveinės apsaugos tikslas, patvirtintas 2018 m. balandžio 19 d. Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-317 Rūšis – rūšies, kurios buveinei keliamas apsaugos tikslas, pavadinimas lotynų kalba. Puslapyje https://biomon.lt/maps/ duomenis galima atsisiųsti GeoJSON (GEOJSON), GeoPackage (GPKG) ir ESRI File Geodatabase (FileGDB) formatu.
Rinkinyje pateikiami Valstybinės Miškų Tarnybos (VMT) duomenys apie barelių tinklą Lietuvoje nuo 1998m. iki šių dienų. Barelis - tai miško apskaitos vienetas, į kurį patenka apytiksliai 16 km2, arba 400 ha, teritorijos plotas. Vykdant miškų inventorizaciją, barelyje nustatomi svarbiausi medynų našumo rodikliai. Šie duomenys leidžia įvertinti Lietuvos miškų būklę ir jų kaitos rodiklius šalies, administracinių vienetų ar jų junginių (apskritys, rajonai) lygmeniu. Lietuvos Respublikos teritorijoje yra išskirta 16 349 nuolatinių stebėjimo barelių, kurie kas penkis metus atnaujinami. VMT kasmet vykdo stebėjimus penktadalyje barelių. Rinkinio duomenys apima visą Lietuvos miško žemę, nepaisant nuosavybės formos. Rinkinio objektas - vienas barelis. Lentelėje nurodoma jo matavimo data, penkerių metų ciklas, būsena ir konfidencialumo tikslais "triukšmintos" barelių centrų koordinatės. Duomenų teikėjas: Valstybinė miškų tarnyba. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Rinkinyje pateikiami duomenys apie Lietuvos zoologijos sode laikomus gyvūnus einamiesiems metams. Rinkinio objektas – individas arba gyvūnų grupė. Nurodoma informacija apie gyvūną (gyvūnų grupę): lotyniškas ir angliškas pavadinimas, lytis, gimimo data, aplinkybės ir vieta, esamas savininkas, aptvaras, kuriame gyvūnas laikomas bei taksonominė gyvūno klasifikacija. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Rinkinyje pateikti Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Paukščių ir šikšnosparnių, žieduotų Lietuvoje, aptikimų, žiedavimų ir biometriniai duomenys iš Paukščių žiedavimo ir aptikimo duomenų bazės. Duomenų atnaujinimas vykdomas kartą per metus. Duomenų teikėjas - Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Stebimų Lietuvos maudyklų sąrašas, pateikiama informacija apie: maudymosi sezono metus, maudyklos identifikavimo unikalų kodą, maudymosi sezono pradžią ir pabaigą, vandens kokybės klasę, nuorodos į maudyklos charakteristikų aprašus, maudyklos stebėjimo vietos koordinates, mėginio ėmimo datą, parametrų: žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių vertes. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Publikuojama informacija apie Gamtos Tyrimų Centro Floros ir geobotanikos laboratorijos mokslinių darbuotojų tiriamą dirvožemio temperatūrą ir drėgmę natūraliose arba pusiau natūraliose pievų bendrijose Lietuvos teritorijoje nuo 2018 metų. Tokie duomenys leidžia tiksliau įvertinti klimato kaitą ir kaitos padarinius augalų bendrijoms lyginant su tradiciniais meteorologinių stotelių kaupiamais duomenimis. Dirvožemio drėgmė apskaičiuojama remiantis informacija pateikta adresu https://tomst.com/web/en/systems/tms/software/ bei esančia skyrelyje „TMS Calibr utility“. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Publikuojama informacija apie P.B Šivickio Gamtos Tyrimų Centro mokslinių darbuotojų laboratorijos sąlygomis tiriamus stuburinius parazitus-siurbikes (trematodus), paplitusius Rytų ir Centrinėje Europoje, bei jų turėtojus. Dėl techninių klausimų ar galimų klaidų kreiptis į atverimas@stat.gov.lt.
Žemės sklypams, pastatams ir patalpoms suteiktų adresų erdvinių duomenų rinkinys iš Lietuvos Respublikos adresų registro (žemės sklypams, pastatams ir patalpoms suteiktus adresus apibūdinantys duomenys (duomenų rinkinių grupė, 60 vnt.)) - adresų taškai.